Dlaczego PALEO?

Masz dość wiecznych nieskutecznych diet? A może wciąż czujesz głód i nie potrafisz przestać myśleć o jedzeniu? Marzysz o tym aby jeść do syta i nie liczyć kalorii? Chcesz zrzucić tkankę tłuszczową, mieć więcej energii, lepsze samopoczucie? Cierpisz na otyłość, choroby autoimmunologiczne, cukrzycę, choroby serca, alergie, trądzik, depresję lub kiepski nastrój, problemy trawienne, PCO, zaburzenia hormonalne, brak energii? Jeżeli tak, jesteś w odpowiednim miejscu!

O paleo, medycynie naturalnej i odchudzaniu w oparciu o badania, fakty, doświadczenie. Analiza powszechnych przekonań dotyczących diety, odchudzania i zdrowia oraz holistyczne podejście do człowieka na podstawie konkretnych argumentów.

Szukaj

Loading

24.04.2012

Wskazówka na wtorek

Nie traktujmy jedzenia jako nagrody. Nie ważne czy miałam zły dzień, bo pokłóciłam się z koleżanką - nie zjem ciastka. Czy mój mąż ma problemy w pracy- nie pójdziemy na burgera, czy też moje dziecko jest chore - też nie dostanie batona na pocieszenie.
Trzymajmy jedzenie z daleka od innych celów niż odżywanie. Owszem jedzenie jest przyjemne, ale nie jest jedynym sposobem na umilenie sobie życia. Jedzenie nie jest nagrodą, nie jest też pocieszycielem ani nie rozwiązuje problemów. I tak naprawdę działa na bardzo krótką chwilę, po czym zostają tylko negatywne emocje i przyzwyczajenie do takiego sposobu zapewnienia sobie komfortu, które może z czasem wyjść poza naszą kontrolę i przerodzić się w nawyk.

8 komentarzy:

  1. Gdzieś się spotkałam z określeniem : nie nagradzaj się jedzeniem, nie jesteś psem :)

    OdpowiedzUsuń