Dlaczego PALEO?

Masz dość wiecznych nieskutecznych diet? A może wciąż czujesz głód i nie potrafisz przestać myśleć o jedzeniu? Marzysz o tym aby jeść do syta i nie liczyć kalorii? Chcesz zrzucić tkankę tłuszczową, mieć więcej energii, lepsze samopoczucie? Cierpisz na otyłość, choroby autoimmunologiczne, cukrzycę, choroby serca, alergie, trądzik, depresję lub kiepski nastrój, problemy trawienne, PCO, zaburzenia hormonalne, brak energii? Jeżeli tak, jesteś w odpowiednim miejscu!

O paleo, medycynie naturalnej i odchudzaniu w oparciu o badania, fakty, doświadczenie. Analiza powszechnych przekonań dotyczących diety, odchudzania i zdrowia oraz holistyczne podejście do człowieka na podstawie konkretnych argumentów.

Szukaj

Loading

10.05.2012

Wskazówka na czwratek

Wiele się mówi, że ocet jabłkowy odchudza. I tak i nie, ponieważ ocet to prosty sposób na obniżenie reakcji organizmu na posiłek bogaty w węglowodany. Badania wskazują, że dodanie octu jabłkowego do ziemniaków obniża reakcję insuliny i hamuje jej gwałtowny wyrzut. Inne badania przeprowadzone w Japonii wskazują, że jedna-dwie łyżki octu jabłkowego pomagają w utracie wagi, tłuszczu i obniżają poziom trójglicerydów.
Można spróbować, bo ocet pięknie komponuje się z oliwą jako dressing do sałatek :)

5 komentarzy:

  1. Ocet hamuje apetyt. Wiem, bo schudłam kiedyś przez picie octu jabłkowego na godzinę przed posiłkiem czy dwoma.

    OdpowiedzUsuń