Dlaczego PALEO?

Masz dość wiecznych nieskutecznych diet? A może wciąż czujesz głód i nie potrafisz przestać myśleć o jedzeniu? Marzysz o tym aby jeść do syta i nie liczyć kalorii? Chcesz zrzucić tkankę tłuszczową, mieć więcej energii, lepsze samopoczucie? Cierpisz na otyłość, choroby autoimmunologiczne, cukrzycę, choroby serca, alergie, trądzik, depresję lub kiepski nastrój, problemy trawienne, PCO, zaburzenia hormonalne, brak energii? Jeżeli tak, jesteś w odpowiednim miejscu!

O paleo, medycynie naturalnej i odchudzaniu w oparciu o badania, fakty, doświadczenie. Analiza powszechnych przekonań dotyczących diety, odchudzania i zdrowia oraz holistyczne podejście do człowieka na podstawie konkretnych argumentów.

Szukaj

Loading

27.11.2013

Równowaga kwasowo-zasadowa, czyli czemu nie grozi Ci zakwaszenie

PH organizmu, produkty zakwaszające organizm i dieta alkalizująca to tematy, o które pytaliście mnie od dawna i zawsze zdawkowo odpowiadałam, że kiedyś napiszę posta. Przyznam, że idea i temat od zawsze wydawał mi się kolejnym mitem rozpowszechnionym przez alternatywnych terapeutów, mimo że de facto opiera się na koncepcji Yin i Yang, i może z początku wydawać się sensownym podejściem.

19.11.2013

Łączyć czy nie łączyć...dieta rozdzielna

Dieta niełączenia, rozłączna, rozdzielna...(wiecie o co chodzi) to temat wielu pytań, i zabierając się w końcu do napisania na temat PH postanowiłam o niej wspomnąć. I zrobił się cały post z tego :)

13.11.2013

Ćwiczenia vs odchudzanie

Czasami wcale się nie dziwię, że tyle osób ma problemy z odchudzaniem. Skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej niestety niewiele ma wspólnego z tym co przedstawiają nam media i w co często wierzymy. Cała koncepcja odchudzania, które musi być związane z wykańczaniem swojego ciała godzinami ćwiczeń oraz drakońską dietą jest błędna. Tak bardzo chcemy wierzyć, że dobra sylwetkę można mieć tylko dzięki godzinom spędzonych na siłowni, że zapominamy co jest naprawę niezbędne dla redukcji tkanki tłuszczowej.

10.11.2013

Regeneracja po kuracji antybiotykowej

Antybiotyki to jedne z niewielu leków, chyba oprócz przeciwbólowych, które stosował niemal każdy z nas. Osobiście nie spotkałam nigdy osoby (zwracającej się po poradę na temat diety), która nie stosowałaby nigdy antybiotyków. Nie do końca przez długie lata zdawaliśmy sobie sprawę jakiego ciężkiego kalibru są to leki, zwłaszcza że pierwsze efekty terapii były niezwykle obiecujące.

04.11.2013

Wątroba & detoks

Wątroba to ulubiony organ naturopatów. Nie jest to żadnym zaskoczeniem biorąc pod uwagę, że wątroba przeprowadza ok. 500 funkcji, w tym detoks, spalanie tłuszczu, syntezę protein, produkcję żółci, trawienie czy regulację poziomu glukozy we krwi. Nie wspominając już, że wątroba jest istotna dla prawidłowej pracy tarczycy oraz metabolizmu innych hormonów. Wątroba tak jak mówiono w jakiejś reklamie, nie ma łatwo.