Dlaczego PALEO?

Masz dość wiecznych nieskutecznych diet? A może wciąż czujesz głód i nie potrafisz przestać myśleć o jedzeniu? Marzysz o tym aby jeść do syta i nie liczyć kalorii? Chcesz zrzucić tkankę tłuszczową, mieć więcej energii, lepsze samopoczucie? Cierpisz na otyłość, choroby autoimmunologiczne, cukrzycę, choroby serca, alergie, trądzik, depresję lub kiepski nastrój, problemy trawienne, PCO, zaburzenia hormonalne, brak energii? Jeżeli tak, jesteś w odpowiednim miejscu!

O paleo, medycynie naturalnej i odchudzaniu w oparciu o badania, fakty, doświadczenie. Analiza powszechnych przekonań dotyczących diety, odchudzania i zdrowia oraz holistyczne podejście do człowieka na podstawie konkretnych argumentów.

Szukaj

Loading

30.01.2014

Podcast Barbell Kitchen Tarczyca Q&A

Jeśli macie jakieś pytania odnośnie podcastu to piszcie w komentarzach. Nie poruszyliśmy wielu aspektów chorób tarczycy, a temat sam w sobie obszerny.

27.01.2014

Łuszczyca alternatywnie

Łuszczyca jest dość powszechnym schorzeniem skóry o zapalnym przebiegu, z którym medycyna konwencjonalna ma problem. Jak każda choroba skóry łuszczyca mocno wpływa na psychikę chorego, zwłaszcza gdy zmiany chorobowe przestają reagować na leczenie.

25.01.2014

Jedz ten cholerny tłuszcz :)

Tłuszczofobia jeszcze kilka lat temu była normą wśród wielu odchudzających się kobiet. Dziś wiemy więcej o konieczności spożywania tłuszczu, ale patrząc na diety osób jakie do mnie się zgłaszają mogę śmiało stwierdzić, że sporo osób wciąż ma problem z tłuszczem. Z jedzeniem tłuszczu w ogóle lub z wyborem odpowiedniego rodzaju tłuszczu. Stąd ten szybki post :)

22.01.2014

Endometrioza alternatywnie

Endometrioza to częsta przypadłość wielu kobiet. Szacuje się, że ok. 5-10% kobiet w wieku rozrodczym  ma taki problem. Najczęściej choroba zostaje rozpoznana gdy pojawiają się problemy z poczęciem dziecka lub gdy uciążliwe bóle menstruacyjne są nie do zniesienia. 

 

19.01.2014

Tłusty Podcast #2 Medycyna Naturalna

W dzisiejszym Tłusty podcaście dowiecie się:
 • co to jest medycyna naturalna
 • jakie są główne zasady naturopatii
 • kiedy warto stosować naturalne leczenie
 • kiedy unikać konwencjonalnej medycyny
 • jak wygląda współpraca z naturopatą 

14.01.2014

Euthyrox, Eltroxin - czego nie wiesz o syntetycznym T4?

Nie ma dnia abym nie dostała wiadomości na temat chorób tarczycy. Niedoczynność jest tak często diagnozowana w ostatnich latach, że zaczyna to być niepokojące. Jest kiepsko diagnozowana, a leki przepisywane bez refleksji. Pomijając fakt, że problemy z tarczycą są w większości przypadków konsekwencją innych problemów i żadne leki hormonalne nie powinny być przepisywane bez odszukania przyczyny zmniejszonej wydajności pracy tarczycy, to wciąż endokrynolodzy masowo przepisują syntetyczne T4, a pacjenci często czują się jeszcze gorzej. Czasami jest chwilowa poprawa samopoczucia, po czym po jakimś czasie objawy niedoczynności znów dają o sobie znać.

11.01.2014

Tłusty Podcast #1 Stres & nadnercza

W dzisiejszym, pierwszym, Tłustym Podcaście dowiecie się:
 • co to jest stres
 • jak stres wpływa na nasz organizm
 • jaki udział w stresie mają nadnercza
 • jak diagnozować stres
 • czy dieta i zmiana stylu życia mogą pomóc
 • co z suplementacją w stresie
 • jak stres wpływa na odchudzanie, tarczycę i wypadnie włosów
Zdiagnozuj samodzielnie swój poziom stresu tutaj.  Przeczytaj więcej o stresie tutaj.

08.01.2014

Surowe vs gotowane

Pytanie o straty wartości odżywczych podczas np. gotowania padają dość często. Jakby nie patrzeć wszelka ingerencja wykorzystująca temperaturę potencjalnie najbardziej zmniejszy wartość jedzenia, a zaraz za nią zapasy uszczupli nieodpowiednie przechowywanie.

06.01.2014

Hemoroidy czyli bolesne wizyty w WC

Wstydliwy temat dziś - hemoroidy. Wielu osobom kojarzą się jako choroba kierowców, innym jako bolesny problem występujący w późniejszym wieku. Tymczasem problem hemoroidów może dotyczyć wszystkich niezależnie od wieku, płci czy zawodu.


03.01.2014

Papa migdałki czyli czy poddać się tonsillektomii

Brak migdałków kojarzył mi się zawsze z jednym - anginą. A tak naprawdę sporą ilością angin. I najczęściej właśnie to jest powód tonsillektomii, czyli chirurgicznego usunięcia migdałków. Ten zabieg jest od dawna tak powszechny, że nikt nie zadaje już pytań na temat jego bezpieczeństwa i konsekwencji.

Pytanie

To nie będzie post :) To będzie ankieta...bez formatu ankiety. Zastanawiałam się czy interesują Was bardziej intymne tematy w ujęciu alternatywnym, stąd pytanie pada na blogu, a nie na facebooku. Myślę, że wiele osób woli nie dzielić się aż tak prywatnymi zdrowotnymi problemami publicznie.

Tematy o jakie chodzi to: hemoroidy, infekcje pęcherza i intymne, endometrioza. A może macie jakieś inne pomysły? Od razu dodam, że PCO jest w kolejce, a teraz staram się wyprodukować wpis o wycinaniu migdałków i wyrostka robaczkowego.

Po jakimś czasie usunę tego posta, aby nie zaśmiecał niepotrzebnie bloga :)

01.01.2014

Praktyka wdzięczności

Jeśli coś spowoduje, że Wasze zdrowie będzie lepsze, a nastrój optymistyczny i to zajmując tylko kilka minut dziennie, to chyba warto o tym napisać. Dziś będzie o wdzięczności.