Dlaczego PALEO?

Masz dość wiecznych nieskutecznych diet? A może wciąż czujesz głód i nie potrafisz przestać myśleć o jedzeniu? Marzysz o tym aby jeść do syta i nie liczyć kalorii? Chcesz zrzucić tkankę tłuszczową, mieć więcej energii, lepsze samopoczucie? Cierpisz na otyłość, choroby autoimmunologiczne, cukrzycę, choroby serca, alergie, trądzik, depresję lub kiepski nastrój, problemy trawienne, PCO, zaburzenia hormonalne, brak energii? Jeżeli tak, jesteś w odpowiednim miejscu!

O paleo, medycynie naturalnej i odchudzaniu w oparciu o badania, fakty, doświadczenie. Analiza powszechnych przekonań dotyczących diety, odchudzania i zdrowia oraz holistyczne podejście do człowieka na podstawie konkretnych argumentów.

Szukaj

Loading

31.03.2014

Wielozadaniowa wątroba, czyli dlaczego każdy powinien dbać o wątrobę

Jak w reklamie: wątroba nie ma dziś lekko, ale mimo wszystko większość osób wydaje się być zaskoczona gdy stwierdzam, że ich wątroba nie pracuje optymalnie. Zanieczyszczenia środowiskowe, leki, nieodpowiednia dieta czy alkohol to czynniki z którym każda wątroba musi się zmierzyć nie raz w ciągu życia. Niektóre z czasem zaczynają pracować mniej efektywnie.

27.03.2014

Idealny duet do osłabienia: tarczyca & nadnercza

Nasze ciało potrzebuje energii w formie ATP, która jest produkowana w mitochondrium komórki. Prawie każda komórka naszego ciała potrzebuje ATP, więc gdy produkcja energii spada, osoba zaczyna odczuwać różne symptomy. To mogą być skurcze mięśni, problemu z pamięcią i koncentracją, kiepski nastrój, brak odporności czy alergie. A co najgorsze, niski status energii będzie przeszkodą w dojściu do zdrowia.25.03.2014

Zespół nieszczelnego jelita

Nieszczelne jelito to temat poruszany na Tłustym Życiu bardzo często. Od mojego pierwszego posta na ten temat powstało multum badań, artykułów czy książek o tym jak przerwanie naszych wewnętrznych barier rujnuje zdrowie. Mamy już potwierdzenia, że nieszczelne jelito jest powiązane z takimi chronicznymi chorobami jak: alergie, egzema, łuszczyca, choroby autoimmunologiczne, choroba Crohna, depresja czy Zespołem Jelita Wrażliwego. Jeżeli wydaje Wam się, że problem nieszczelności Was nie dotyczy to możecie być zaskoczeni jak łatwo może dojść do rozwoju tej przypadłości.

23.03.2014

Mikstura na grypę i przeziębienie

Pogoda jest zmienna w ostatnim czasie. Raz upał, potem zimno i deszcz. Takie warunki sprzyjają infekcjom. Dziś klasyczny przepis na szybką i naturalną miksturę stawiającą na nogi w 2 dni.


21.03.2014

Pułapki detoksu

Detoks w 7 dni, oczyszczający weekend, post czy 2 tygodnie diety warzywno-owocowej przyciągają wiele osób w nadziei na szybką pozbycie się toksyn, zbędnych kilogramów czy poprawę stanu zdrowia. Nigdy nie byłam przekonana do stosowania takich diet na własną rękę, o ile w ogóle. Oto kilka powodów dlaczego.

18.03.2014

Strączkowanie, czyli czy warto unikać warzyw strączkowych?

Strączki, czyli kontrowersja diety paleo :) Nie powiem, że dostałam przez ostatnie 2-3 lata wiele pytań na temat roślin strączkowych i powodów ich eliminacji z diety, ale kilka osób pytało. Dosłownie kilka, więc tym bardziej nie czułam się zmotywowana do pisania na ten temat. Podejrzewam, że moje osobiste preferencje do roślin strączkowych (nigdy nie lubiłam, za czasów wege nawet się zmuszałam) również miały tu swój udział.


13.03.2014

D-ficyt, czyli co warto wiedzieć o niedoborach witaminy D

Witamina D robi ostatnio zawrotną karierę. Jest wszędzie: w Internecie, w sklepie na półce, w badaniach czy nawet (o dziwo) w świadomości lekarskiej. Tysiące publikacji naukowych pokazuje, że witamina D może pomóc i zapobiec niemal wszystkim schorzeniom, od osteoporozy, przez choroby serca, nowotwory, depresję aż po choroby autoimmunologiczne czy nieszczelne jelita.


11.03.2014

Chroniczny stan zapalny

Często pisząc o różnych dolegliwościach wspominam o stanie zapalnym organizmu. Nie wszyscy wiedzą co tak naprawdę ten termin oznacza, zwłaszcza, że w naszym słowniku nie ma nawet odpowiedniej nazwy na taką reakcję organizmu.


06.03.2014

SIBO czyli najczęstszy powód Zespołu Jelita Drażliwego

Zespół jelita drażliwego to jedna z najczęstszych diagnoz na świecie. Nazywam ją workiem, do którego można wrzucić dosłownie wszystko, co daje objawy ze strony przewodu pokarmowego, a głównie jego dolnego odcinka.03.03.2014

Potrzeba odchudzania

Regularnie co jakiś czas dostaję wiadomości na temat liczenia kalorii, a jeszcze częściej piszecie ogólnie i problemach z odchudzaniem. Co zaskakujące, autorzy najczęściej nie mają problemów z nadwagą, ale wiadomo...zawsze jest jakieś kilka kilogramów do zrzucenia. Dziś post bardziej skierowany do kobiet.