Dlaczego PALEO?

Masz dość wiecznych nieskutecznych diet? A może wciąż czujesz głód i nie potrafisz przestać myśleć o jedzeniu? Marzysz o tym aby jeść do syta i nie liczyć kalorii? Chcesz zrzucić tkankę tłuszczową, mieć więcej energii, lepsze samopoczucie? Cierpisz na otyłość, choroby autoimmunologiczne, cukrzycę, choroby serca, alergie, trądzik, depresję lub kiepski nastrój, problemy trawienne, PCO, zaburzenia hormonalne, brak energii? Jeżeli tak, jesteś w odpowiednim miejscu!

O paleo, medycynie naturalnej i odchudzaniu w oparciu o badania, fakty, doświadczenie. Analiza powszechnych przekonań dotyczących diety, odchudzania i zdrowia oraz holistyczne podejście do człowieka na podstawie konkretnych argumentów.

Szukaj

Loading

30.04.2014

Kłopoty z płodnością alternatywnie

To niepokojące ile kobiet ma dziś problemy z zajściem w ciążę. Nie jest to jednak zaskakujące, biorąc pod uwagę jak niewiele kobiet traktuje swoje ciało w taki sposób, aby stworzyć odpowiednie warunki dla przyszłej ciąży. Naturalna medycyna może tutaj być idealną pomocą, ponieważ szuka przyczyn niepłodności, ale na efekty czasem trzeba poczekać, stąd konwencjonalne leczenie często jest preferowane.

26.04.2014

Plusy i minusy naszej poskiej diagnostyki


Funkcjonalna medycyna to temat, który w ostatnim czasie często poruszam, głównie w z powodu mojego treningu w tej dziedzinie. Co najważniejsze gdy mowa o takim podejściu do  zdrowia jedno jest istotne: jest skupione na pacjencie, nie na chorobie i wykorzystuje wiele nowoczesnych technologii, które wciąż do nas nie dotarły.


                                                                     

22.04.2014

Gdy trawienie pójdzie w złą stronę

Gdy nie trawisz poprawnie, nie ma żadnego znaczenia jak wartościowa jest Twoja dieta. I nie jest to rzadka sytuacja, że dana osoba je gęste odżywczo jedzenie, a mimo wszystko posiada symptomy niedoborów witamin czy minerałów. Jeżeli czegoś Twój organizm nie jest w stanie rozłożyć i przyswoić to niestety tak samo jakby tego nie było.

16.04.2014

Medycyna alternatywna w praktyce

Napisałam już kilka postów na temat medycyny naturalnej, komplementarnej czy funkcjonalnej oraz starałam się Wam wytłumaczyć dlaczego medycyna naturalna nie jest rozwiązaniem dla wszystkich. Oczywiście mogłaby być opcją dla każdego, bo problem nie tkwi w nieskuteczności medycyny alternatywnej tylko w podejściu danej osoby do tego sposobu leczenia.

14.04.2014

Wypadanie włosów - jak szukać przyczyny

Wypadanie włosów to dziś problem bardzo częsty i niezwykle stresujący, zwłaszcza dla kobiet. Aby sobie z nim poradzić często trzeba więcej działań niż sama zmiana diety. Jednak aby móc znaleźć odpowiednią terapię, najpierw trzeba zidentyfikować przyczynę wypadania włosów. Powiem Wam dziś jakie badania mogą w tym pomóc.10.04.2014

Uroki antykoncepcji hormonalnej

Tabletki antykoncepcyjne kiedyś gdy ja byłam nastolatką (czyli nie tak dawno, bo kilkanaście lat temu) wypisywane były kobietom, które regularnie współżyją oraz mają okres dojrzewania za sobą po uprzednich badaniach poziomu hormonów i pracy wątroby. Po kilku latach ani jedno, ani drugie nie było już potrzebne, a tabletki antykoncepcyjne stały się lekarstwem na wszystko: od trądziku, przez nieregularny okres po torbiele.

06.04.2014

Przed ciążą - 20 wskazówek dla przyszłej mamy

Gdy mowa o ciąży ogólna świadomość sprawdza się do zdrowego odżywiania i przyjmowania kwasu foliowego. Dla wielu kobiet żyjących w 21 wieku, z całym dobrodziejstwem inwentarza tego faktu, to zdecydowanie za mało. Czasem słyszę argumentację, że jedna czy druga nie dbała o siebie, a dziecko urodziła zdrowe. Pytanie czy to dziecko było zdrowym dorosłym?

02.04.2014

Nadmiar miedzi - powszechny i lekceważony problem

Nadmiar miedzi to przypadłość, która w dzisiejszym świecie jest coraz częstsza, ze względu na ilość miedzi w jedzeniu, rurach wodno-kanalizacyjnych czy niedobory cynku. Mało osób zdaje sobie jednak sprawę jak nadmiar miedzi negatywnie wpływa na zdrowie.