Dlaczego PALEO?

Masz dość wiecznych nieskutecznych diet? A może wciąż czujesz głód i nie potrafisz przestać myśleć o jedzeniu? Marzysz o tym aby jeść do syta i nie liczyć kalorii? Chcesz zrzucić tkankę tłuszczową, mieć więcej energii, lepsze samopoczucie? Cierpisz na otyłość, choroby autoimmunologiczne, cukrzycę, choroby serca, alergie, trądzik, depresję lub kiepski nastrój, problemy trawienne, PCO, zaburzenia hormonalne, brak energii? Jeżeli tak, jesteś w odpowiednim miejscu!

O paleo, medycynie naturalnej i odchudzaniu w oparciu o badania, fakty, doświadczenie. Analiza powszechnych przekonań dotyczących diety, odchudzania i zdrowia oraz holistyczne podejście do człowieka na podstawie konkretnych argumentów.

Szukaj

Loading

28.07.2014

Metylacja cz. II - ciąża, depresja, bezsenność i problemy z tarczycą

Metylacja była już raz omawiana na Tłustym, i chociaż osobiście uważam, że to jeden z najważniejszych tematów jakie poruszyłam, wciąż większość z Was nie zdaje sobie sprawy jak ważny jest ten proces dla naszego zdrowia. Większość informacji jakie posidam odnośnie metylacji pochodzi od dr. Bena Lynch'a, który zajmuje się badaniem MTHFR i metylacji od wielu lat.

18.07.2014

Równowaga hormonalna w funkcjonalnym modelu

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak znaczącym i skomplikowanym tematem jest równowaga hormonalna. A to między innymi hormony są odpowiedzialne za symptomy takie jak: nerwowość, brak libido, bolesne współżycie, nieregularne okresy czy niską odporność na stres. Zwłaszcza płeć piękna jest dużo bardziej wrażliwa i podatna na zmiany hormonalne.

10.07.2014

Reset czyli jak ważny jest nerw błędny

Jelitowy układ nerwowy i mózg mają ten sam początek: oba powstały z grzebienia nerwowego, i mimo że oba mózgi zostały wykształcone do pełnienia rożnych funkcji, są z sobą połączone. Powiązanie pomiędzy jelitami i mózgiem odbywa się poprzez nerw błędny, który jest najdłuższym i największym nerwem w ludzkim organizmie. Co ważne jest to nerw czaszkowy, czyli nie wędruje przez rdzeń kręgowy.

08.07.2014

Pułapka hormonalnej terapii zastępczej

Wiele kobiet zmagających się z menopauzą ma niezwykle trudną decyzję do podjęcia: brać czy nie syntetyczne hormony. Ponieważ symptomy wynikające ze spadku hormonów są często nie do zniesienia, Panie decydują się na hormonalną terapię zastępczą. I wiele z nich wciąż skarży się na uderzenia gorąca, nocne poty, zmniejszone libido czy utratę elastyczności skóry.

03.07.2014

Sens diagnozy (zwłaszcza w chorobach autoimmunologicznych)

Konwencjonalna medycyna lubi przyklejać etykietę chorobową do człowieka. Pacjent z drugiej strony lubi takową mieć i często sam domaga się diagnozy. Niestety rzadko kto zdaje sobie sprawę czym jest diagnoza i czemu posiadanie jej bywa zgubne, zwłaszcza gdy mowa o chorobach autoimmunologicznych, ale również w przypadku każdej innej chronicznej choroby.