Dlaczego PALEO?

Masz dość wiecznych nieskutecznych diet? A może wciąż czujesz głód i nie potrafisz przestać myśleć o jedzeniu? Marzysz o tym aby jeść do syta i nie liczyć kalorii? Chcesz zrzucić tkankę tłuszczową, mieć więcej energii, lepsze samopoczucie? Cierpisz na otyłość, choroby autoimmunologiczne, cukrzycę, choroby serca, alergie, trądzik, depresję lub kiepski nastrój, problemy trawienne, PCO, zaburzenia hormonalne, brak energii? Jeżeli tak, jesteś w odpowiednim miejscu!

O paleo, medycynie naturalnej i odchudzaniu w oparciu o badania, fakty, doświadczenie. Analiza powszechnych przekonań dotyczących diety, odchudzania i zdrowia oraz holistyczne podejście do człowieka na podstawie konkretnych argumentów.

Szukaj

Loading

29.08.2014

Co mówi norma laboratoryjna?

Nie zliczę ile razy widzę badania, które wzbudzają we mnie podejrzenia, a ich właściciel od lekarza usłyszał, że wszystko jest w porządku. Czasem nawet wyniki znajdują się poza normą laboratoryjną, i też dla lekarza są w porządku. Pomijam, że normy laboratoryjne mają wiele wad, ale w końcu po coś zostały stworzone.

22.08.2014

Mniej kalorii, więcej problemów

Nie jestem za liczeniem kalorii, nie dlatego, że bywa zgubne, ale dlatego, że skupia uwagę na niewłaściwych aspektach jedzenia. Ale gdyby je jednak liczyć, łatwo zauważyć, że większość osób (zwłaszcza kobiet) stosuje mniej lub bardziej świadomie głodówkowe diety. Dieta niskokaloryczna, rozumiana jako zbyt mało kalorii dla konkretnej osoby, ma ogromne konsekwencje zdrowotne.

15.08.2014

Kiedy w końcu wyzdrowieję?

Podczas konsultacji często słyszę pytanie : "ile zajmie powrót do zdrowia"?. Moje terapie są holistyczne, kompleksowe i dość agresywne, stąd efekty generalnie mnie zadowalają, ale czasem na powrót do zdrowia trzeba poczekać. Zawsze gdy mowa o zdrowiu cierpliwość jest wskazana, ponieważ teoretycznie stan który postępował kilkanaście lat nie cofnie się w kilka tygodni. Praktyka bywa jednak różna.


07.08.2014

Testy na alergie i nietolerancje pokarmowe - lepiej schowaj portfel

Testy na nietolerancje pokarmową, kiedyś okropnie drogie, dziś dostępne bez problemu są dla wielu osób obietnicą zakończenia problemów zdrowotnych. Niestety jak większość z Was się przekonała odkrycie jakie produkty są "nietolerowane" niewiele zmienia. Symptomy dalej pozostają, zdrowie się nie polepsza i niestety przychodzi duże rozczarowanie testami.

04.08.2014

Selen a tarczyca

Raz na jakiś czas ktoś pyta o suplementację selenem w przypadku chorób tarczycy. Czasem po przejrzeniu kilku stron, a zwłaszcza jednej, czytelnicy uznają selen za zbędny. Grzebiąc dalej, już na zagranicznych stronach, można doszukać się jednoznacznych głosów przemawiających za suplementacją selenem. I szczerze mówiąc, raczej nie ma kuracji naturalnej w przypadku chorób tarczycy bez uwzględnienia selenu w suplementacji. Czyli jak często to bywa, konwencjonalna wiedza różni się od alternatywnej. A prawda...pewnie leży gdzieś po środku.