Dlaczego PALEO?

Masz dość wiecznych nieskutecznych diet? A może wciąż czujesz głód i nie potrafisz przestać myśleć o jedzeniu? Marzysz o tym aby jeść do syta i nie liczyć kalorii? Chcesz zrzucić tkankę tłuszczową, mieć więcej energii, lepsze samopoczucie? Cierpisz na otyłość, choroby autoimmunologiczne, cukrzycę, choroby serca, alergie, trądzik, depresję lub kiepski nastrój, problemy trawienne, PCO, zaburzenia hormonalne, brak energii? Jeżeli tak, jesteś w odpowiednim miejscu!

O paleo, medycynie naturalnej i odchudzaniu w oparciu o badania, fakty, doświadczenie. Analiza powszechnych przekonań dotyczących diety, odchudzania i zdrowia oraz holistyczne podejście do człowieka na podstawie konkretnych argumentów.

Szukaj

Loading

03.02.2017

Encefalopatia Hashimoto

Encefalopatia (gr. enkephalikos – mózgowy; gr. pathos choroba, cierpienie, odczuwanie) jak podaje Wikipedia to – "ogólne określenie uszkodzenia mózgu przez czynniki różnego pochodzenia, którego skutkiem są różnego rodzaju zaburzenia zachowania, zwane charakteropatią". Dodajmy do tego Hashimoto i mamy prawię definicję encefalopatii Hashimoto. Prawie, ponieważ brakuje jeszcze jednego komponentu, jakim jest dobra odpowiedź kliniczna na sterydy.

Pierwszy raz Encefalopatia Hashimoto (EH) została zdiagnozowana w 1966 roku, a od tamtego czasu kilkaset przypadków więcej zostało opisanych w dziennikach medycznych, z czego większość po 2000 roku. Innymi słowami mówiąc, EH w przeszłości była prawie niediagnozowana.

Klinicznie encefalopatia manifestuje się jednym lub więcej symptomami takimi jak: agresja, bóle głowy, zmiany nastrojów, problemy z koncentracją, problemy z pamięcią, bóle głowy, problemy z koordynacją, psychoza, zaburzenia snu, dezorientacja problemy z mową, drgawki czy nawet śpiączka.
Na podstawie takich symptomów łatwo postawić błędną diagnozę i stwierdzić wiele innych neurologicznych chorób takich jak udar, wczesna demencja, choroba Alzheimera, choroba Wilsona, guz mózgu itp. Brak wczesnego wykrycia HE i włączenia odpowiedniego leczenia może skutkować nieodwracalną demencją, śpiączką, a nawet śmiercią. Niemniej jednak HE występuje rzadko, i przy odpowiednim leczeniu prognozy są bardzo dobre. Niestety często chorzy nie są świadomi, że mają, jakąkolwiek chorobę autoimmunologiczną, i u wielu z nich symptomy neurologiczne pojawiają się jako pierwsze. W konsekwencji część chorych otrzymuje diagnozę neurologiczną o nieznanej etiologii.

Patogeneza EH nie jest znana, ale jednym z przypuszczeń jest podłoże autoimmunologiczne. Czyli tak jak przeciwciała oznaczają tarczycę do ataku, w podobny sposób mózg zostaje uszkodzony. Dr. Kharrazian sugeruje, że przeciwciała TPO mogą przyłączać się również do tkanki mózgu, i w momencie ataku, on również podlega destrukcji. EH może mieć przebieg ostry lub progresywny. Naukowcy wciąż spekulują nad przyłączeniem EH do grupy autoimmunologicznych meningoencefalopatii, ponieważ nazwa „encefalopatia Hashimoto” jest myląca.

Na chwilę obecną nie ma jednoznacznego testu w kierunku EH. Wysokie przeciwciała tarczycowe mogą potwierdzić diagnozę, ale ich brak nie wyklucza EH. Patogeniczna rola przeciwciał w EH jest wciąż badana. Wiemy, że mogą one występować w autoimmunologicznym zapaleniu mózgu o charakterze paraneoplastycznym, jak również nie powiązanym z nowotworem. W rozróżnieniu mogą pomoc przeciwciała antyneuronalne, które można wykonać również w Polsce. Naukowcy sugerują również badanie płynu mózgowo-rdzeniowego, który może zawierać przeciwciała antytarczycowe oraz krążące kompleksy immunologiczne.
U połowy pacjentów Z EH rezonans magnetyczny nie wykazuje żadnych odchyleń od normy. U pozostałych zmiany nie są specyficzne.

EH występuje częściej u kobiet, ale przypadki obejmują każdą grupę wiekową, w tym dzieci. Podstawą do prawidłowej diagnozy jest wykluczenie innych przyczyn encefalopatii (toksycznych, metabolicznych, o podłożu zapalnym, infekcyjnych). U większości chorych podstawowe badania krwi wychodzą prawidłowe, ale często odnotowywano podwyższone OB, CRP i próby wątrobowe.
Leczenie EH to przede wszystkim doustne kortykosterydy, takie jak prednizolon. HE nie jest jednak wyleczalne, celem terapii jest remisja. Niektórzy pacjenci po zakończonym leczeniu są w stanie odstawić leki na kilka lat, ale EH ma tendencje do nawrotów. Poza sterydami podawane są np. dożylne immunoglobuliny albo zabiegi wymiany osocza.Źródła

14 komentarzy:

 1. You need to kill time, you'd have time to look these kids active. Refer to our website. Hope you get the most comfort.
  Thanks for sharing ! word cookies game | hill climb racing 2

  OdpowiedzUsuń
 2. https://afu.ac.ae/ar afu-publications

  OdpowiedzUsuń
 3. شركة ركن الاندلس من افضل الشركات التى لها باع طويل فى مجال الخدمات المنزلية ولانه افضل شركة متخصصة نقدم لكم اليوم بعض من خدمتنا المميزة مثل شركة تنظيف بالرياض
  شركة تنظيف بالقصيم
  شركة تنظيف خزانات بالقصيم
  شركة نقل عفش بالرياض
  شركة تنظيف مجالس بالقصيم


  OdpowiedzUsuń
 4. Thanks for sharing your info. I really appreciate your efforts and I will be waiting for your further write.
  Thanks for sharing !
  tanki online 2 | 2048 game online

  OdpowiedzUsuń
 5. تقدم شركة تاج 0551844053 افضل خدمات التنظيف للمنازل والبيوت وكذلك ايضا تنظيف السجاد والموكيت والمجالس وبيوت الشعر
  بالخبر تنظيف فلل وشقق ومطاعم نقدم عمليات التنظيف الشاملة بمفهموها العصرى والحديث

  شركة تنظيف منازل بالخبر
  شركة تنظيف بالخبر
  شركة تنظيف بيوت بالخبر
  شركة تنظيف سجاد بالخبر
  شركة تنظيف شقق بالخبر
  شركة تنظيف فلل بالخبر
  شركة تنظيف كنب بالخبر
  شركة تنظيف مجالس بالخبر
  شركة تنظيف موكيت بالخبر
  شركة رش مبيدات بالدمام

  OdpowiedzUsuń

 6. خدمات شركة تاج بالمنطقه الجنوبية والتى تشمل خدمات التسليك ورش المبيدات ومكافحة الحشرات وتنظيف للمنازل والبيوت والسجاد
  والموكيت وعزل للاسطح والخزانات قسم خاص لمكافحة النمل الابيض ورش دفان بابها وخميس مشيط وجازان

  شركة تسليك مجارى بابها
  شركة تسليك مجارى بخميس مشيط
  شركة مكافحة حشرات بخميس مشيط
  شركة مكافحة حشرات بابها
  شركة مكافحة حشرات بجازان
  شركة مكافحة النمل الابيض بجازان
  شركة عزل اسطح بابها
  شركة تنظيف منازل بخميس مشيط
  شركة تنظيف منازل بابها  OdpowiedzUsuń


 7. The share your really gives us excitement. Thanks for your sharing. If you feel tired at work or study try to participate in our games to bring the most exciting feeling. Thank you!
  hotmail sign in | red ball | 192.168.1.1

  OdpowiedzUsuń
 8. W koncu jakis wpis...srednia 1 na pare miesiecy to troche...marnie :(.

  OdpowiedzUsuń
 9. This is a wonderful post. I enjoyed the information lot. I will bookmark this page. Thanks for sharing this information.
  barney | abcya

  OdpowiedzUsuń
 10. Witam, mam niemal wszystkie objawy wyżej wymienione �� do tego anty Tg 659,80 IU/ml i t4 0,91. A na tarczycy guz na guzie guzem pogania. Jak dać sobie radę bo przecież zwykły endykronolog to mnie na jod radioaktywny lub operacje kieruje. Jak dać sobie rade???

  OdpowiedzUsuń
 11. Bermain clash of clans terlebih pada clan war memang tidak terlepas dari desain base th 8 terkuat dan terbaik, yang dapat anda ajadikan sebagai base andalan.
  Pada setiap base clash of clans tentunya memiliki kelemahan maupun kekuatan terhadap suatu kombinasi pasukan tertentu, terbasup pada base th 8 dan juga base lainya.

  OdpowiedzUsuń