Monika Skuza

"Medycyna często przynosi pociechę, czasem łagodzi, rzadko uzdrawia." Hipokrates

Nazywam się Monika Skuza, jestem dietetykiem, szkoleniowcem, autorem, sportowcem amatorem, i przede wszystkim mamą i żoną.
Od kilku lat posiadam także dyplomy: Diploma In Nutritional Medicine (Naturopata) oraz  Diploma in Nutrition. W 2016 roku, jako pierwsza osoba w Polsce, przeszłam trening Medycyny Funkcjonalnej w Functional Medicine University, zdobywając uprawnienia Certified Functional Medicine Practitioner.
Jestem członkiem FMTown, ukończyłam też szkolenia „Functional Blood Chemistry Analysis Coaching Program”, w ramach których miałam indywidualne szkolenia z ekspertem od diagnostyki funkcjonalnej dr. Dickenem Weatherby.
W międzyczasie szkoliłam się też u słynnego endokrynologa gwiazd dr Alana Christiansona, u dr Datisa Kharraziana. Po kilku latach edukacji rozpoczęłam własną praktykę.
Od 5 lat prowadzę bloga oraz stronę facebookową tlustezycie.pl. Na stronie facebookowej regularnie umieszczam badania naukowe, a na blogu piszę artykuły – obecnie jest ich ponad 500.
Na bieżąco poszerzam swoją wiedzę odnośnie medycyny funkcjonalnej, dietetyki oraz alternatywnych terapii. Przez ostatnie lata wzięłam udział w wielu konferencjach i seminariach.Medycyna naturalna i funkcjonalna to dziedziny, których brakuje w Polsce. Naturopatia wciąż kojarzona jest z pewną dozą szarlataństwa. Tymczasem holistyczne podejście do pacjenta oraz stosowanie naturalnych rozwiązań powinno być nie alternatywą dla konwencjonalnej medycyny ale powszechnie stosowanym i preferowanym rozwiązaniem. Ale nie dajcie się Państwo zmylić, ten blog ma
niewiele wspólnego z ortodoksyjną naturopatią. To co Wam przekazuje głównie dotyczy medycyny komplementarnej i funkcjonalnej, o których nie
uczono mnie w szkole naturopatycznej.
Zawodowo zajmuję się głównie chorobami autoimmunologicznymi, problemami trawiennymi oraz zaburzeniami hormonalnymi.
Moje podejście do dietetyki odchodzi od stereotypowych metod odżywiania, a skupia się na tradycyjnych dietach, składnikach odżywczych oraz słuchaniu sygnałów ciała. Nie wierzę, że
‚jedz mniej, ruszaj się więcej” działa w długoterminowej perspektywie. Nie wierzę też w liczenie kalorii, zdrowe ziarna oraz to, że nasycone tłuszcze powodują choroby. Boję
się przetworzonego cukru i trans tłuszczy oraz wszystkiego co ma w składzie wyrazy, których nie potrafię wymówić. Wierzę za to,  że jedzenie jest lekarstwem i skuteczną profilaktyką.
Zapraszam do lektury bloga i na konsultacje.
mgr Monika Skuza (Dip.Nut.Med., CFMP)
Kontakt ze mną: kontakt@tlustezycie.pl
Blog ma charakter informacyjny i nie może być traktowany jako porada lekarska. W razie problemów zdrowotnych należy skonsultować się z lekarzem i dietetykiem.

Godziny otwarcia gabinetu:

PN-PT 10:00-18:00

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.